EGYÉB ELEMEK
1. Hold
Kevés korcsolyázónak sikerül az angolul úgy nevezett Spread eagle, azaz a hold. A hold végülis abból áll, hogy a két korcsolyádat kifordítod. Akkor igazán szép, ha egyenes vonalban mész. Megkülönböztetünk külső élen való holdat, és belső élen való holdat. A külső élen való holdhoz a felsőtest egy bizonyos felépítése kell, ezért ezt nyújtott lábbal kevesen tudják megcsinálni. Nagyon szép holdat tud például Michelle Kwan:
2. Ina Bauer
Az Ina Bauer a hold egyik változata. Itt a penge két vonalat rajzol a jégre. Az egyik láb, bahajlítva elölrébb van, a másik kori ellentétes irányban hátrébb nyújtva. A test hátra dől, a kéz pedig valamilyen attraktív pozícióban van.
(Sasha Cohen Ina bauerje)
(ismeretlen:D)
Shizuka Arakawa képes gyönyörű Ina bauerre:
(Shizuka Arakawa mind2 képen)
3. Ágyú
Angolul Shoot the duck-nak nevezik. A korcsolyázó úgy megy bele, hogy leguggol, majd egyik lábát kinyújtja. A kezét valamilyen attraktív pozícióbba teszi. Az elem nehézségét lehet fokozni, ha belső élen siklik a korcsolyázó, ezáltal ívesen megy a jégen. Ágyút hátrafele, és előrefele is lehet csinálni.
(ágyú, utána pedig egy flip)
(szinkronkoris ágyú)
4. Mérleg
Ezt nem hiszem, hogy meg kéne magyarázni, viszont több változata is van. Ha a test és a hátraemelt láb teljesen vízszintes, akkor mérlegnek nevezzük. Ha az emelt láb a vízszintesnél kicsit feljebb van, akkor fecske az elem neve. Ha pedig a két láb függőleges, és egyenes szöget zár be, a test pedig merőleges a lábakra, akkor álló spárga a neve. Sasha Cohen bámulatosan képes megtartani az álló spárgát.
(szép mérleg)
(fecske)
(Sasha Cohen, és gyönyörű álló spárgája)
5. Angyalka
Angolul Lunge. A korcsolyázó az egyik korcsolyán siklik előre, a másikat pedig hátra lefekteti a jégre. Fontos, hogy a korcsolya pengéje NE érjen a jéghez. Megkülönböztetünk előre felé angyalkát, és hátra felé angyalkát.
|